Blog
  • Main page
27
10
2014

Pilates Nedir?

By admin 0

Pilates’in ne olduğunu her zaman merak ettiniz ancak bir adım atmamış olabilirsiniz. İyi sebeplerden dolayı, bu düşük etkili egzersiz sınıfı, güç, çekirdek, duruş ve esneklik için inanılmaz faydalar sağlayarak, yıllardır fitness alanında olmuştur. İlk bakışta, Pilates yapmak için belirli bir beceri eşiği gerektirdiğini düşünebilirsiniz, ancak bu egzersiz başlangıçtan uzmana kadar tüm yeteneklere hitap eder. Sizin için doğru olan bir egzersizi benimsemek, bakımı kolay olan yaşam tarzı alışkanlıklarını tanımanıza yardımcı olabilir ve yolculuğunuza başlamak için bir temel oluşturabilir. Bu düşünceyle Pilates yolculuğunuza başlamadan önce bilmeniz gereken sekiz şeyi derledik.

Peki Pilates’in ne olduğunu bilmek ister misin?

Öncelikle, bu egzersiz biçiminin tam olarak neyin oluştuğunu ve bir ders sırasında ve sonrasında neyi beklemeniz gerektiğine bakalım. Bu bilgi sizin için doğru alıştırmanın olup olmadığına karar vermede önemlidir. İki farklı pilates yöntemi mevcuttur. Reformer Pilates ve Mat Pilates

Reformer Pilates

Pilates egzersizlerini yaparken hayal ettiğiniz ilk şey muhtemelen reformer olarak bilinen makine aparatıdır. Bu isim biraz korkutucu gelebilir, ancak kasnaklı bu kayar platform, egzersiz programınıza bir derece direnç antrenmanı vermek için kullanılır. Aynı zamanda çok eğlenceli de olabilir! Bantların direnci, vücudu daha yavaş ve daha ölçülmüş hareketlere izin veren kontrol ve forma odaklar. Reformerin ayarlanma ve değiştirilme kabiliyetine sahip olması, manevralar söz konusu olduğunda, ayakta durmak da dahil olmak üzere daha birçok seçenek olduğu anlamına gelir. Ayarlanabilir makineler kullanmak, zorluk için ölçeklendirme olanağı da sunar; yani kendinizi zorlamak istiyorsanız, reformer muhtemelen en iyi yoldur.

Mat Pilates

İkinci sınıf tipi bir yoga matına benzeyen şeyleri içerir – bu aslında biraz daha kalındır – vücudunuz için bir miktar yastıklama sağlar. Bu pilates tarzı kendi vücudundan başka bir şey gerektirmez.

Direnç için kayışları ve yayları kullanmak yerine, mat üzerinde direnç makinelerini değil vücut ağırlığınızı kullanırsınız. Eğitmenler genellikle yeni başlayanların yavaşça başlamak için önce mat sınıfla başlamasını önerir.

 

 

author: admin

< script > belge. addEventListener ( 'wpcf7mailsent' , function ( event ) { location = 'https://ladelmare.com/ucretsiz-gunluk-uyelik/' ; } , yanlış ) ; < / script >
Ücretsiz Günlük Üyelik