Çekmeköy Spinning Egzersizleri

Çekmeköy spinning egzersizleri

La Delmare İstanbul Çekmeköy Spor Salonunda Spinning Egzersizleri

Spinning Egzersizi Nedir?

Son yıllarda popüler olmaya başlayan ve RPM olarak da bilinen, iç mekanda (indoor), bisiklet ve müzik eşliğinde grupça yapılan bir spor egzersizidir. La Delmare İstanbul spor salonunda Çekmeköy Spinning Egzersizleri temek amacı kalbe daha fazla oksijen gitmesini sağlayarak

Çekmeköy spinning egzersizleri

vücudumuzun alt bölgesinde bulunan kasları çalıştırarak güçlendirmektir. Sıradan bisiklet sevenlerin dışında profesyonel bisiklet yarışlarına hazırlanan bisikletçilerde spinning egzersizleri gerçek bisiklet parkurlarına uyarlanabildiği için bu iç mekan egzersizi ile yarışa hazırlanabilirler. Tek yapılması gereken müzik eşliğinde bisiklet üzerinde pedal çevirmektir. Profesyonel olmayanlar ise spinning egzersizlerinde ilk başladıklarında pedalların direncini kendileri ayarlayabilirler. 

Çekmeköy spinning egzersizleri

La Delmare İstanbul Çekmeköy Spor Salonunda Spinning Egzersizlerinin Faydaları Nelerdir?

Spinninge yeni başlayan kişiler için yarış bisikletleri gibi bisikletlerin üzerinde olmak denge sağlamak ve pedal çevirmek bakımından zor olabilir. Bu yüzden, La delmare spor salonu antrenörlerimiz spinning derslerinize başlamadan önce bacak kaslarınızın güçlenmesini sağlayacak egzersiz programları hazırlıyor.  La Delmare İstanbul spor salonunda Çekmeköy Spinning egzersizlerinin faydaları şunlardır:

  • Spinning dolaşım sistemini güçlendirir. Spinning derslerimizde yapılan düzenli egzersizler sayesinde

          metabolizmanız hızlı çalışmaya başlar ve bunun sonucunda dolaşım sisteminiz düzene girer.

  • Spinning kalp ve damar sağlığımız için önemlidir. Yine spinning egzersizleri sırasında kalbinize giden oksijen miktarı arttıkça ve nefes alma kapasiteniz arttıkça kalbiniz ve damarlarınız güçlenir. Ki bu da, kalp sağlığınızı pozitif etkiler. 
  • Spinning ile yüksek miktarda kalori yakarsınız. Pedal çevirme hızınız ve pedal direnciniz değişeceği için spinning ile hızlı bir şekilde kalori yakarsınız. 
  • Vücudunuzun daha sağlıklı olmasını sağlar. 

La Delmare İstanbul Spor Salonunda Çekmeköy Spinning Egzersizleri Hangi Kasları Çalıştırır?

Fitness tecrübesi olanların da bileceği gibi spinning aslında fitnessın en temel egzersizlerinden biridir. Ancak, spinning sadece bacak kaslarını çalıştırmaz.  La Delmare İstanbul spor salonunda Çekmeköy Spinning egzersizleri bacak kaslarının yanında kalça, basen, sırt ve göğüs kasları ve tüm vücudu çalıştırır. Özellikle vücudun bu bölgelerinde biriken yağları yakarken vücudun fit ve dinç görünmesini sağlar. 

Çekmeköy spinning egzersizleri

Spinning Zayıflatır mı? Spinning İle Ne Kadar Kilo Verebilirim?

Spinning ortalama olarak 45 dk veya 90 dk arasında yapılır. Müzik eşliğinde belirli bir ritimle, gerçek bisiklet parkuru gibi ayarlanan pedal çevirme şekilleri 1 saat içinde 800 civarı kalori yakılmasını sağlar. Haftada 3 – 4 gün spinning egzersizlerine katılan üyelerimizin 1 hafta içinde çok hızlı kilo verdiğini gözlemliyoruz. Kilo vermeye ek olarak spinning yapanları kasları da 1 hafta içinde güçlenmeye başlar. 

La Delmare İstanbul spor salonunda Çekmeköy Spinning egzersizleri katılan bazı üyelerimizin amacı hızlı kilo vermek ve hedefledikleri kiloya ulaştıklarında formda kalarak kilolarını koruyabilmektir. Her spor gibi spinning egzersizi sırasında sarf edilen enerji endorfin hormonu salgılamanızı ve mutlu olmanızı sağlar. Müzik dinleyerek yapılabilen bir spor olduğu için egzersiz sırasında da eğlenirsiniz. 

Spinning egzersizlerinin haftada en az 2 en fazla 4 olacak şekilde tekrarlanması ve diğer üst vücut ve kardiyo egzersizleri ile desteklenmesi de önemlidir. Zamanla kilo verdiğinizi, vücudunuzun fitleştiğini, kaslarınızın güçlendiğini, seviyenizin arttığını ve daha dayanıklı olduğunuzu fark edeceksiniz. 

Çekmeköy spinning egzersizleri

La Delmare İstanbul Spor Salonunda Çekmeköy Spinning Egzersizleri Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  • Spor yaparken terleme sonucu su kaybedildiği için spinning egzersizi öncesi yeterli miktarda su tükettiğinizden emin olmalısınız.
  • La Delmare İstanbul spor salonunda Çekmeköy Spinning egzersizlerine eşlik eden antrenörlerimiz, spinning egzersizlerine başlayacak olan üyelerimizin öncelikle bir doktora gözüküp kardiyovasküler
  • bir rahatsızlıkları olup olmadığını kontrol ettirmelerini rica ediyorlar. Çünkü spinning egzersizlerinin ağır ve hızlı bir temposu vardır. Bu egzersizler kişinin performansı ve dayanıklılığı göz önünde bulundurularak hazırlanır.
  • Her sporda olduğu gibi spinning egzersizi öncesi herhangi bir sakatlanmaya sebep olmamak için ısınma egzersizleri yapılması gerekir ve spinning egzersizine başladığınız ilk 5 dk da yine ısınma turudur. Spinning egzersizini tamamlarken de yine soğuma hareketleri ile sporunuzu bitirmeniz önemlidir.  
  • Spinning egzersizlerini bir grup eşliğinde yapıyor olacaksınız ancak kalp atışınızın ya da nabzınızın düzensiz olduğunu farkederseniz bunu antrenörünüze bildirerek ara vermelisiniz. 
  • Spinning egzersizleri hızlı tempoyla yapıldığından egzersiz sırasında ani hareket etmeler, ayağa kalkma düşmelere ve sakatlanmalara neden olabilmekte. Bu nedenle, bisikletin kişiye göre ayarlanması, sele ve gidon ayarlarının doğru yapılması çok önemli. 

Spinning Egzersizi Yapmak İsteyenler Şu Konularda Bilgili Olmalı

Tüm gün dört duvar arasında kapalı kalanlar ya da camlar arkasından dünyayı izleyenler, işte günümüzün yeni trendi spinning. Bir zamanlar bisiklet sürmeyi sevenlerin kilometrelerce uzağa gidip, o heyecanı yaşamak için yükseklere tırmandığı spor egzersizi artık evinize birkaç adım uzaklıktaki La Delmare İstanbul Çekmeköy spinning egzersizleri spor salonunda.  Bu sporla ilgili bilmeniz gereken her şeyi sizlerle paylaşıyoruz. 

Çekmeköy spinning egzersizleri

Spinning Egzersizi Yapmak İsteyenler Şu Konularda Bilgili Olmalı

Spinning fitness egzersizlerinde ısınma ve kardiyo amaçlı olarak da kullanılan bir egzersiz yöntemidir. Bu egzersizleri yaparken kalbinize fazla oksijen gider ve kalp atışınız nabzınız hızlanır. Bu yüzden, bu sporda iyi bir kalp sağlığına sahip olmak önemlidir. Araştırdınız, okudunuz ve sizin için en ideal sporun spinning olduğuna karar verdiniz ama sadece sizin istemeniz yetmez. Doktorunuzun da vücut sağlığınızın bu sporu yapmaya uygun olduğunu onaylaması gerekir. Eğer, herhangi bir kronik sakatlığınız ya da hastalığınız varsa bunu La Delmare İstanbul spor salonunda Çekmeköy spinning egzersizleri size eşlik eden antrenörünüze de bildirmelisiniz. 

Bugünlerde hiç kimse yoğun çalışma temposu ya da farklı uğraşlarından dolayı sağlıklı yaşamak, sağlıklı bir vücuda sahip olmak için spora vakit ayıramıyor. Hatta yoğun stres ve sağlıksız beslenme (GDO’lu besinler, fast food tüketimi) nedeniyle çağımızın en büyük problemlerinden biri olan obeziteye yakalanıyor. İşte sorumluluklarınızı yerine getirirken çok da zaman ayırmanız gerekmeden sağlıklı olmayı sağlayabilecek bir egzersiz türü spinning.

La Delmare İstanbul spor salonunda Çekmeköy spinning egzersizleri sadece 1 saatinizi ayırmanız yeterli. Çünkü spinning 15 dk ısınma hareketlerine ek olarak yapacağız 45 dklık egzersiz programı ile 1 saat içinde 750 ile 900 kalori yakmanızı sağlıyor. Evet doğru duydunuz! Spinning hızlı müzikler ve grup eşliğinde yapıldığından birçok spor türünden çok daha hızlı bir şekilde kalori ve yağ yakımını sağlar. 

Spinningin size en uygun sporlardan biri olduğuna karar verdiniz ve salonumuza üye olarak spinning derslerimize katılıyorsunuz, spinningin yararlı etkilerinden çabuk faydalanmaya başladınız. Ancak, antrenörünüzün sizin için hazırladığı spinning programına düzenli olarak uymanız önemli. Kendinize çok yüklenmemelisiniz çünkü spinning kalbinizi ve kaslarınızı fazlasıyla çalıştıran bir spordur.

La Delmare İstanbul spor salonunda Çekmeköy spinning egzersizleri esnasında yaşayabileceğiniz sakatlıkların önüne geçmek için disiplinli ve programlı çalışmalısınız. Haftada 3 ya da 2 gün aralıkla 4 gün yapacağınız 45 dakikalık spinning egzersizi sizin için yeterli olacaktır. günlük 1 saatlik ısınma ile birlikte spinning egzersizlerinin sporunuz için yeterli olmadığını düşünüyorsanız bunu pilates, yüzme ya da yoga gibi diğer spor egzersizleri ile destekleyebilirsiniz. Bu spor kombinasyonu sağlığınıza iyi gelecektir.

Spor yaparken attığınız ter vücudunuza su kaybettirir, bu nedenle yeterli su tüketmek de sporun gerekliliğidir. Hatta spinning en çok terleten egzersizlerden olduğu için antrenman öncesi ve esnasında su tüketmek elzemdir. La Delmare İstanbul spor salonunda Çekmeköy spinning egzersizleri öncesinde mutlaka yarım litre su içmeli ve egzersiz yaparken de su şişenizi yanınıza bulundurmalısınız. 

Spinning egzersizi için bisiklet ayarları kişiye göre yapılmalıdır. Ayarlarınızı yapmak için uzman antrenörlerimizden yardım alabilirsiniz. Ayalarmayı öğrendikten sonra da daha sonra ayarlarınızı kendiniz yaptığınız antrenmanlarda mutlaka öncelikle test edin. Yoksa vücudunuza uygun olmayan bir sele yüksekliği dizlerinize fazla ağırlık yükleyerek La Delmare İstanbul spor salonunda Çekmeköy spinning egzersizleri sırasında sakatlanmaya neden olabilir. 

İri kaslı bir vücut yerine sıkı, dinç ve fit bir vücut tercih edenlerden iseniz spinning size en uygun spor. Tüm vücudu özellikle alt vücudu çalıştıran spinning kısa sürede bacak, basen ve kalça bölümündeki fazla yağlarınızı yakmanızı ve fazla kilolardan kurtulmanızı sağlar.

Her spor egzersizi ısınma, açma ve germe hareketleri mutlaka yapılmalıdır. Spinning öncesi bu hareketleri atlarsanız antrenmanınızdan istediğiniz sonuçları alamayabilirsiniz ayrıca ısınma, açma ve germe hareketleri yapmadan egzersiz yapmak sakatlanmaların sebebidir. 

Tabiki spinning egzersizi hızlı tempolu olduğu için kalp atışında ya da nabzımızda değişiklik olabilir. Ancak normalin dışında La Delmare İstanbul Çekmeköy spor salonunda spinning egzersizleri sırasında ani kalp atım hızı ya da nabız değişimi yaşarsanız grup ile birlikte antrenman yaptığınız için tempoyu bozmayı istemeyebilirsiniz ancak bu ihmal edilmemesi gereken bir durumdur. Bu yüzden, hızı azaltarak antrenmanınıza devam edebilirsiniz ya da bunu hemen antrenörünüze bildirin ve antrenmanınıza ara verin. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir