Zumba

Çekmeköy zumba dans kursu
ZUmba - Ladelmare Sports & SPA Çekmeköy zumba dans kursu

ZUMBA NEDİR?

Zumba dansı, Jennifer Lopez’in aerobik eğitmeni Beto Perez’in tesadüfen başlattığı bir türdür. Hikayesi ise 1990’lı yıllara dayanmaktadır. Her zaman kullandığı müzik CD’sini unutup derste kendisi için hazırladığı Salsa ve Merengue CD’sini kullanmasıyla yeni figürler gelişmiştir.

Zumba Fitness adı ile anılmasına sebep olan bu rastlantı sonucu aerobik figürler hareketli ezgilerle yapılarak bu dans çeşidine isim verdiler ve “Zumba Dansı” doğmuş oldu. Perez, arı gibi vızıldamak veya hızlı hareket etmek anlamına gelen zumba kelimesini bu dansa vermiştir. Bugün 45 ülkede 4 milyon kişi tarafından bu dansın gerçekleştirilmesi boşa değil elbet. İnsanların hızlı bir şekilde kilo vermesine yardımcı olan bu dal, eğlenceli figürleriyle de ayrı bir avantaj sunuyor.

Zumba Nasıl Yapılır ?

Zumba dansının temel amacı, kendinizi müziğin ritmine kaptırıp zayıflamaktır. Tabi bu amaca ulaşmanızı sağlayan figür ve adımlar zumba kursları sayesinde öğrenilmekte ve eğlenceli bir şekilde uygulanmaktadır. Latin müzikleri ve adımları bu dansın temel öğesini oluşturmaktadır. Düzenli antrenmanlar sayesinde de diri ve fit bir vücuda sahip olmanız mümkündür.

ZUmba - Ladelmare Sports & SPA Çekmeköy zumba dans kursu

Rengarenk ve Rahat Kıyafetler

Zumba dersi, kişinin kendini rahat hissetmesini sağlayan bir atmosfere sahiptir. Bu sebeple kurslarına gittiğinizde kendinizi hafif hissedeceğiniz pantolon ve eşofmanları tercih edebilirsiniz.

Hareketli bir dans olduğu için cildinizin nefes alabileceği ve teri emen kıyafetler tercih etmeniz çok önemli. Çok sayıda öğrenci ile birlikte aynı alanda olacağınız için salon kolayca ısınabilir ve bu nedenle birkaç kat tişört giymeniz yararınıza olacaktır. Sonrasında bunları çıkarabilirsiniz. Ayrıca zumbanın en önemli aksesuarı şüphesiz spor ayakkabılar. Zıplayacak ve hoplayacaksınız. Ayaklarınızın rahat etmesi çok önemli.

ZUmba - Ladelmare Sports & SPA Çekmeköy zumba dans kursu

Zumba Tam Size Göre

Spor yapabiliyor, dans etmek için bir engelin yoksa bu spor dalı tam senlik. Eğitmenlerimizin kareografilerini belirlediği, ritme ve hızına karar verdiği bu egzersizlerde çok eğlenecek ve eğlenirken spor yapacaksınız.

Zumba’yı kimler tercih ediyor?

Günlük yaşamında az hareket eden bireyler, dans etmeyi sevenler, fitness ya da kardiyo çalışırken bir alet ya da ekipman kullanmadan yağ yakmak isteyenlerin tercihidir.

 

Günlük yaşamımızda bilgisayarlar, masa başı işler nedeniyle daha az hareket ediyoruz. Bu nedenle kaslarımızda azalmalar, güçsüzleşmeler, eklem ağrıları ve kas ağrıları oluşabilmekte. Zumba size tüm vücudunuzu hareket ettirme, nabzınızı yükseltme fırsatı sunuyor.

Çekmeköy zumba dans kursu

Zumba antrenmanı ne kadar sürer?

Antrenman yaklaşık olarak 45 dakika sürmektedir.

Önce vücudunuzu ısıtmak için daha kolay kareografilerle başlanır ve tempo, zorluk kademeli olarak eğitmenin planlamasına göre yükseltilir. Bu süreçte vücudunuzda bulunan tüm kas grupları uyarılarak, metabolizmanız hızlandırılır. Yağ yağımı atar.  Bir derste ortalama 500 ile 700 kalori harcanır.

Zumba için ipuçları

İlk kez bu eğitimi alacaksanız, belli başlı konulara dikkat etmeniz gerekiyor.

Örneğin;

  • Ders saatinizden 10 dakika önce sınıftaki yerinizi alın ve eğitmenlerinizle tanışın.
  • Ders içeriği hakkında bilgi alın ve programınızı öğrenin.
  • Eğitmenlerinizden ne beklediğinizi açıkça dile getirin.
  • İlk seferde adımları tutturamazsanız, yeteneksiz olduğunuzu ya da bu dansı yapamayacağınızı düşünmeyin. Genel olarak kimse ilk derste adımları doğru yapamıyor.

La Delmare ve Zumba

Bizler eğlence ve ritim konusunda deneyimliyiz. Bu güne kadar sayısız Zumba dersi gerçekleştirdik ve başlayan tüm üyelerimiz büyük keyif aldılar. Alanlarında uzman eğitmenlerimizle fark yaratmak, istenileni sunmak ve sizi gerçekten eğlendirirken çalıştırmak için buradayız. Değişimin ancak çaba sarf ederek başlayacağının bilincindeyiz.

Birlikte daha renkli ve daha eğlenceliyiz. Bu eğlenceye ve ritme katılmaya hazır mısın? Çekinme ve harekete geç, değişim birlikte çok güzel!