Aqua Zumba

Aqua Zumba - Ladelmare Fitness & SPA
Aqua Zumba - Ladelmare Fitness & SPA

Aqua Zumba Nedir?

Zumba, kendine has kareografilerin fitness ve egzersize uyarlanması ile oluşan bir egzersiz türüdür. Aqua zumba ise, su da yapılmasından dolayı normal zumbaya 12 kat daha fazla enerji sarf ettirir. Suyun direnci ve kuvvetine karşı yapılan bu antrenmanda hem çok eğlenecek, hem de yağlarınızdan kurtulacaksınız.

Çoğunlukla belin derinliklerinde veya daha derin sularda yüzmeden yapılan bir tür direnç antrenmanıdır . Dersler aerobik dayanıklılık, direnç eğitimi ve müzikle keyifli bir atmosfer de eğitimciler eşliğinde yapılmaktadır.

Aqua Zumba - Ladelmare Fitness & SPA Ataşehir

Aqua Zumbanın yararları nelerdir?

  • Eğlenmenizi ve stres atmanızı sağlar.
  • Eğer formda kalmak ve kilo vermek istiyorsanız sizin için idealdir, çünkü vücutta hem sıkılaşma hem de kalori yakımı sağlar.
  • Bir diğer faydası koordinasyon yeteneğini geliştirir, vücuda esneklik katar
  • Su da yapılması duruş bozuklukların iyi gelirken diz, bel ve boyun sakatlıklarını korunaklı bir şekilde çalıştırıp güçlü hale getirir
  • Her yaşa uygundur
  • Kendinize olan güveninizi artırır
  • Ruh halinizi iyileştirir. Pek çok araştırma, egzersiz yapmanın endorfin salgılatarak, insanın kendini daha iyi hissettiğini kanıtlamıştır.
Aqua Zumba - Ladelmare Fitness & SPA Ataşehir

Aqua Zumba’yı Kimler Tercih Ediyor?

Suyu ve dans etmeyi sevenler, çalışırken bir alet ya da ekipman kullanmadan yağ yakmak isteyenlerin tercihidir.  Günlük hayatımızda masa başı işler nedeniyle daha az hareket ediyoruz.

Aqua Zumba size vücudunuzu hareket ettirme, nabzınızı yükseltme fırsatı sunuyor. Üstelik suyun direncini de avantaja çevirerek. Vücudunuzda bulunan tüm kas gruplarına yönelik özel kareografilerden oluşan 1  aqua zumba antrenmanı değişime başlamak için en eğlenceli çözümü size sunuyor.

Aqua Zumba - Ladelmare Fitness & SPA Çekmeköy zumba dans kursu

Aqua Zumba antrenmanı ne kadar sürer?

Antreman yaklaşık olarak 45 dakika sürmektedir.

Önce vücudunuzu ısıtmak ve duyun direncine alışmanız için için daha kolay kareografilerle başlanır ve tempo, zorluk kademeli olarak eğitmenin planlamasına göre yükseltilir. Bu süreçte vücudunuzda bulunan tüm kas grupları uyarılarak, metabolizmanız hızlandırılır. Yağ yağımı atar.  Bir derste ortalama 600 ile 800 kalori harcanır.

Aqua Zumba için öneriler

Aqua Zumba antrenmanında ne beklediğinizi bilmek eğitmenlerimiz açısından doğru kareografileri sunabilmeleri için önemlidir. Bu nedenle paylaşmaktan çekinmeyin. Eğer ilk defa katılacaksanız kareografileri kaçırmaktan korkmayın çünkü işin en eğlenceli kısmı burada, eğlenirken zayıflamak gibisi yok 😊

Aqua Zumba - Ladelmare Fitness & SPA Ataşehir

La Delmare Aqua Zumba Neden Farklı?

Çünkü eğlence ve ritim konusunda deneyimliyiz. Kapalı ve Açık havuzlarımızla mevsime uygun olarak en eğlenceli ve konforlu antrenman deneyimini sunmayı hedefliyoruz Havuzlarımızda sizler spora başlamadan önce gerekli hijyen prosedürleri uygulanmaktadır. Havuz için klor, ph dengesini bozmayacak şekilde ayarlanırken, bakteri ölçümleri gerçekleştirilmektedir. Sağlık Bakanlığı’mız tarafından sunulan yönetmeliğe uygun olarak hijyen prosedürleri takip edilmektedir.

Sizin sağlığınızı önemsiyoruz, bu yüzden maksimum hijyen koşullarında en keyifli sporu yapabilmeniz için tüm prosedürlere dikkat ediyoruz. Biliyoruz ki bu yüzden bizi tercih ettiniz.