Aquabike (Aquabiking)

Aquabike Nedir? Ladelmare Fitness & SPA
Aquabike Nedir? Ladelmare Fitness & SPA

Aquabike (Aquabiking) Nedir?

Aquabiking en basit haliyle suda pedal çevirmektir. İlk olarak İtalya’da fitness ve fizik tedavi merkezlerinde yüksek kalori yakımı, lenf drenaj (ödem atımı) ve selülit tedavisindeki başarılarından dolayı kullanılmaya başladı, oradan Avrupa ve Amerika’ya yayıldı.

Grup halinde yapılan bu su sporu müzik eşliğinde, TV eşiliğinde ya da eğitmenin komutları eşliğinde sürdürülmektedir. Sıcak yaz aylarında yapılabilecek en ideal sporlardan birisi olan aquabiking Türkiye’de henüz çok yeni bir spor adayıdır. Kişiye özgü olan çeşidi istenildiği kadar yapılabildiği gibi grup halinde yapılan seanslar 35-45 dakika arasında sürmektedir.

Seans öncesi ve sonrası suyun içinde çeşitli esneme, gevşeme hareketleri ile kombine edildiğinde sonuçları mükemmel olmaktadır. Çok eğlenceli bir spor olmasının yanı sıra özellikle bel, karın, yan can simitleri, kalça, basen, iç bacak, dış bacak gibi bölgelerde sıkılaşma, zayıflama ve selülit azalması görülmektedir.

Aquabike - Ladelmare Fitness & SPA Ataşehir

Faydası Çok, Eğlencesi Bol

AquaBike, havuzda sporun keyfini çıkarmak için çok etkili bir yöntemdir. Suyun direnciyle kardiyo dayanıklılığı ve solunum kapasitesini artırabilir, bacaklarınızı daraltabilir, kalçalarınızı ve karın kaslarınızı şekillendirebilir.

Su basıncı; kan basıncını dengeler, variköz venlerin görünümünü etkili bir şekilde önler ve selülitin yok edilmesine yardımcı olur.

Aqua biking sporunu verimli kılan en önemli şey iki sporun aynı anda birbirini destekleyerek tek başına yapıldığından daha fazla verim vermesidir. Tek başına bisiklet sürüldüğünde belli bir kalori yakılıyorsa bu suyun altında yapıldığında daha fazla kalori yakmayı sağlamaktadır.

Ayrıca suyun dinlendirici etkisi ve suyun içinde olmanın verdiği konfor içinde spor yapma keyfi bir başkaca önemli noktadır.

Aquabike - Ladelmare Fitness & SPA Ataşehir

Aquabike tercih etmeniz için çok neden var

  • Hamilelikte alınan fazla kiloları doğum sonrasında vermek isteyenler için ideal bir spordur
  • Çeşitli eklem ve kemik rahatsızlıklarından dolayı spor yapamayanlar,
  • Obezite ile mücadele edenler,
  • Selülit şikayeti olanlar,
  • Metabolizma probleminden dolayı aşırı kilo alan hastalar,
  • Duruş bozukluğu olanlar,
  • Kondüsyon eksikliği şikayeti olanlar,
  • Terletmeyen ve yormayan spor dalı arayışında olanlar,
  • Suda olmayı çok sevenler
  • ve hatta psikolojik rahatsızlığı olanların

çok fazla ilgi duyduğu yeni bir spordur.