TRX

La Delmare Istanbul Çekmeköy spor salonu fitness egzersizleri
Çekmeköy reformer pilates

TRX Suspension

TRX Suspension Trainer size vücut ağırlığınızı direnç olarak kullanmanızı sağlayarak yüzlerce egzersiz olanağı sağlar. Vücut pozisyonunuzu değiştirerek kolaylıkla direnç ve şiddet ayarı yapabilirsiniz.

  • Hızlı, pratik ve aynı zamanda verimli total-body (Tüm vücut) antrenmanı sağlar
  • Sağlam bir kas yapısının gelişmesine yardımcı olur
  • Kas dayanıklılığını ve esnekliğini artırır.
  • Profesyonel atletlerden yeni başlayanlara her seviyedeki kullanıcı için uygundur.
  • Kolay taşınabilir ve her yerde kullanılabilir özelliktedir.

Neden Tercih Etmelisiniz?

TRX Antrenmanında vücudunuz bir fitness makinesi görevi görür. Ağırlığı, zorluk seviyesini kendi vücut ağırlığınız ve pozisyonunuza bağlı olarak dengeleyebilirsiniz.  Klasik fitness ve gymden farklıdır. Birçok kurum tarafından personellerine zorunlu hale getirildiği bilinmektedir. Günlük yaşamda vücut direncini artırmak, yağ yakımını hızlandırmak ve en önemlisi sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

La Delmare Istanbul Çekmeköy spor salonu fitness egzersizleri

Kaç Çeşit Teknik Bulunuyor?

TRX antrenmanlarından sınırsız hareket imkanı bulunmaktadır. Yani vücut ağırlığınız, pozisyonunuzun yer çekimine karşı dengede durabilmesini sağlayabildiğiniz her durum bir tekniktir. Vücut gelişiminizi, kaslarınızın ısındığını hissettiğinizde doğru yoldasınız.

Farklılığı Nedir?

TRX Suspension vücudun doğal hareket yönlerinde antrenman imkanı sağlar. Yani diğer fitness makinelerinde ya da aletlerinde olduğu gibi yanlış bir hareket yapma olasılığınız daha düşüktür. Elbette dengesiz ve sizin için planlanmamış bir harekette ağrı ya da kramp yaşayabilirsiniz. Bu nedenle doğru bir Eğitmenle çalışmak önemlidir.

TRX Suspension - Ladelmare Fitness & SPA Ataşehir

Kısa sürede çoklu etki

TRX Suspension’da alet sırası, teknik pozisyonun oluşturulma süresi gibi zaman kaybı yaşamazsınız bir hareketten diğer harekete geçmek sadece saniyeler alır. Vücudunuzun neresini çalıştırmak istiyorsanız ona uygun pozisyon alarak hızlıca antrenmanınıza başlayabilirsiniz. Bu Spor dalı size dairesel antreman imkanı sağlarken kasların soğumasına karşıda zaman kazandırır. Böylelikle daha kolay bir şekilde antrenmanınızı gerçekleştirebilirsiniz.

La Delmare ve TRX

TRX çılgınlığı çığ gibi büyümeye devam ediyor. Günlük kullanım için Bu spor dalını tercih edenlerden profesyonel antrenmanını yapan atletlere kadar her seviyeden kullanıcı bu sporu tercih ediyor. Amerikan Baseball takımları, UFC dövüşçüleri, Olimpik seviye yüzücüler ve koşucular..

Personal Training ve grup egzersizlerinde gelinen son nokta olan TRX Suspension Training ile fitness stüdyonuzu herzaman ve heryerde yanınızda taşıyabilirsiniz.

Hayatın her anında, hayal edebileceğiniz her yerde ve her koşulda spor yapabilmenize olanak tanıyan TRX Suspension Training System, sizleri klasik egzersiz rutinlerinden kurtararak sporun eğlenceli dünyasında yolculuğa çıkarıyor.

İlk kez Amerikan donanmasında ortaya çıkan ve daha sonra FITNESS ANYWHERE tarafından geliştirilerek Amerika’dan tüm dünyada yayılan TRX Training System; kendi vücut ağırlığınızla yerçek mine karşı çalışma metoduna dayanan mucizevi bir sistem…

Fitness sektöründe yeni bir çığır açan sistem; en üst performans seviyesine ulaşmak isteyen profesyonel sporcuların yanı sıra formunu korumak için spor salonlarına giden hemen her fitness düzeyindeki birey tarafından, her yerde kullanılabilir.

TRX Training System; gerçek fonksiyonel gücün, esnekliğin ve dayanıklılığın arttırılmasını sağlarken; istediğiniz sıklıkta ve yoğunlukta yapabileceğiniz yüzlerce egzersiz türü de sunar.

TRX-Suspension Training Sistemi; şu an Amerika’nın en popüler spor tekniklerinden biri konumunda… Amerika’nın ünlü personal trainerları ve onlarla çalışan birçok Hollywood yıldızı da; TRX ile, kendi vücutlarını özgürce kullanarak, seviye düşme korkusu olmadan ve üst düzeyde wellness programları uygulayarak forma giriyor.

1,5 kg’dan daha az ağırlığıyla, piyasadaki tüm maliyetli ve fazla yer kaplayan egzersiz ekipmanlarından daha kullanışlı olan bu olağanüstü sistemi; şık çantasıyla her yerde yanınızda taşıyabilecek; sadece birkaç dakika içinde kurarak; evde, işyerinde, yazlıkta, sokakta, tatilde, parkta; kısacası istediğiniz her yerde spor yapabileceksiniz…