Fitness

Kadınlar için Kick Boks Dersleri
Fitness - Ladelmare Sports & SPA Ataşehir

Fitness Nedir?

Fitness genellikle ülkemizde “spor salonuna gitmek ve antrenman yapmak” anlamında kullanılıyor olsa da fitness tanımı itibariyle, çeşitli aletler ve hareketlerle yapılan vücudu zinde tutmak, sağlıklı olmak veya formda kalmaktır.

Vücut geliştirme sporu ile arasındaki çok benzerlik olduğu düşüncesi yanlıştır. Şöyle ki vücut geliştirme sporu fiziksel olarak vücudun güçlendirilmesine dayalı, vücudun tamamında veya belirli bölgelerinde kasların güçlenmesi ve şekillenmesi amacıyla farklı mekân ve farklı yöntemlerle yapılan bir spordur.

Fitness ile vücut geliştirme sporunun benzer spor dalları olduğunu düşündüren en büyük sebep ise vücut geliştirme sporunda olduğu gibi fitness sporuyla ilgilenen kişinin de kaslı bir görünümde olmasıdır. Tabiiki her spor dalında olduğu gibi bu sporda da kas gelişimi sağlanacaktır.

Çekmeköy Spor Salonu

Fitness’ın Farkı Nedir?

 • Fitness’a başlamadan önce eğer bir ölçüm yaptırdıysanız ve profesyonellerden destek alıyorsanız size faydası çok olan bir spordur.
 • Ölçüm gerçekleştikten sonra Eğitmeniniz; yaşam seviyeniz, koşullarınız, çalışma şekiliniz, gündelik hayatta karşılaştığınız fiziksel durumlara yönelik olarak bir plan çıkarır. Bu plan sayesinde vücut gelişiminiz mevcut koşullar için maksimum seviyede olacak şekilde programlanır.
 • Örneğin postür bozukluğunuz yani duruş bozukluğunuz varsa ve gün içerisinde bu nedenle sırt ağrıları çekiyorsanız eğitmeniniz buna uygun bir planlama gerçekleştirir.
 • Fitness’ın amacını tekrar hatırlatalım; gün içerisinde karşılaştığınız durumlara karşı maksimum zindelik ve uygunluk sağlamaktır.
 • Vücut geliştirme sporunda aletli ya da aletsiz olarak kasların hepsinin veya belirli kısımların hem kütlesel hem de hacimsel olarak gelişmesidir. Sağlıklı yaşam adına tercih edilen Fitness’ın egzersizleri içerisinde yavaş tempo yürüyüş, koşma, pedal çevirme, kardiyovasküler egzersizler, tırmanma ve daha birçok çeşit bulunmaktadır.
 • Fitness sağlıklı ve zinde olmak için yapılmaktadır. Vücut geliştirme sporunda tamamen kaslara odaklanılır.
Fitness - Ladelmare Çekmeköy Sports & SPA

Fitness için hangi spor aletleri kullanılıyor?

Fitness’ta burada belirtemeyeceğimiz kadar alet ve hareket kullanılmaktadır. Bazı durumlarda kullanılan aletler ve pozisyonların bir den fazla çalışmayı kapsaması planlanır ve tek çalışma ile birçok kasınızı güçlendirirsiniz.

Fitness Yapmalı mıyım?

Eğer spor yapmanıza engel olacak bir sağlık sorununuz yoksa mutlaka fitness yapmalısınız. Hayatın koşuşturmacası nedeniyle geleceğimizi düşünemiyor, aynada kendimize baktığımızda aynı vücudu görüyoruz. Oysa ki kendimizin daha iyi bir versiyonunu oluşturmak bizim elimizde, yaşlandığınızda vücudunuzun dayanıklı olması sizi bir çok sağlık sorununa karşı korur.

Kadınlar için Kick Boks Dersleri

Fitness Yaparsam Vücudum Hacim kazanır mı?

Hedefinize bağlı olarak ister sıkılaşa bilir, isterseniz body building’e adım atabilirsiniz. Bu karar sizin! Fitness normal olarak yapıldığında yağ yakımını hızlandırırken vücudunuzu sıkılaştırır ve kas gelişimini normal seviyeye çeker.

Ancak hedefiniz ve arzunuz eğer daha gelişmiş kaslar ve daha hacimli bir vücut ise programınız tamamen yeniden şekillendirilir ve değişim başlar!

Fitness - Ladelmare Çekmeköy spor salonu

Fitness’in Psikolojik Etkileri

Fitness’ın bir çok pozitif etkisi vardır. Fitness yaptığınızda vücudunuzda dopamin, endorfin, serotonin verimliliği arttığı klinik testlerde kanıtlanmıştır. Anksiyete ve panik atak bozukluğu yaşayan kişiler üzerinde gerçekleştirilen çalışmalarda spor yapan kişilerin ataklarında azalma ve korku, panik durumlarında ciddi hafiflemeler görülmüştür.

La Delmare ve Fitness

 • La Delmare’de 360 derece analiz ve yönlendirme mevcuttur. Yaşam koşullarınız, hayat temponuz, vücudunuzun ihtiyaçları, gelişim seviyeniz eğitmeniniz tarafından takip edilir. Uygun aktivitelerle fitness antrenmanınız çeşitlendirilir.
 • Hijyenik ve güvenilir ortamıyla aslında bir yaşam kulübüne üye olmuş olursunuz.
 • Siz değerli üyelerimiz, salonumuza başladığınız gün kas, kemik ve yağ ölçümü yapılır. İlk 2 hafta sedanter (hareketsiz) olan vücudu spor a alıştırmak ara vermişse tekrardan hazırlamak amacı ile adaptasyon programı verilir, daha sonrasında ise kişinin hedefine yönelik program yazılır.
 • Üyelerimizin programı profesyonel hocalarımız tarafından takibi yapılıp süresi geldiğin de yenilenir.
 • Her program kişinin özelliklerine uygun kişisel olarak hazırlanır.