La Delmare Çekmeköy Kick Boks Kursu

Kadınlar için kick boks dersleri

İstanbul La Delmare Çekmeköy Kick Boks Kursu Nedir?

Aslında, Çekmeköy kick boks kursu eklektik yani birkaç dövüş sporunun bir araya gelmesiyle ortaya çıkan bir dövüş sporudur. Diz, tekme, yumruk ve limitli perçinleme hareketlerinden oluşan dövüş sporudur. Bazı sporcular kick boksu egzersiz amaçlı kullanırken bazıları ise bir dövüş mücadelesi gibi görmektedir. World Association of Kickboxing Organisation (WAKO, Dünya Kick Boks Kuruluşları Birliği)’dır. 

Kadınlar için kick boks dersleri
La Delmare Istanbul Çekmeköy kick boks kursu

Çekmeköy Spor Salonundaki Kick Boks Kursu Antrenörlerimizden Başarıya Ulaşma Tavsiyeleri

En sert dövüş sporlarından biri Kick Boks dur. Kick Boks güce dayalı bir spor olduğu için dövüş tekniklerini ne kadar iyi öğrenir, gücünüzü dövüş tekniklerini kullanarak yoğunlaştırırsanız ve bunun sürekliliğini sağlayabilirseniz başarıya ulaşma kaçınılmazdır. Dövüş sporları saldırı amaçlı değildir. İstanbul La Delmare Çekmeköy Kick Boks kursu antrenörlerimiz Kick Boks yaparken saldırı ve 

savunma tekniklerinin aynı dozda uygulanması gerektiğini vurguluyor. Tabi ki, Kick Boks, yumruk ve tekme gibi dövüş hareketlerini içerdiği için dişlik, eldiven ve kask gibi koruyucu kıyafetler giyilmesi de Kick Boks antrenmanlarında zorunludur. Eğer Kick Boks sporunda başarılı olmak istiyorsanız La Delmare spor salonumuzda Kick Boks kursu antrenmanlarında sizlere eşlik eden Kick Boks antrenörlerinin öğrettiklerini dikkate alarak, kondisyonunuzu korumalısınız.

Çekmeköy Spor Salonumuzda Kick Boks Yapmanın Faydaları

  • Kick Boks kursu antrenmanlarını yaptığınızda tüm vücut kaslarınız aynı anda çalışır.
  • Kick Boks aerobik hareketler içerdiği için fazla hızlı kalori yaktırır.
  • Kick Boks adrenalin dolu, zeki, çevik olmayı, refleksleri iyi kullanmayı ve odaklanmayı gerektiren bir dövüş sporu olduğu için günün stresini atmada çok etkilidir.
çekmeköy spor salonları kick boks kursu
  • İstanbul La Delmare Çekmeköy Kick Boks kursu dersleri beyin kas koordinayonunuz geliştirmenin yanı sıra ayak, kol, el, göz koordinasyonunu da geliştirmenizi sağlar.
  • Kick boks antrenmanları süresince endorfin hormonu salgıladığınız için enerji harcarken aynı zamanda mutlu da olursunuz.
  • Kick boks kursundaki derslerinizde ekstra el ve bacaklarınıza ekstra ağırlık ekleyerek hem kardiyo yapabilir hem de kaslarınızı güçlendirebilirsiniz. 
  • Kick boks antrenmanlarında enerji harcarken, kalp atımınız hızlandığı için vücudunuza normalden daha fazla oksijen alır ve terlersiniz bu da toksinleri atmanızı sağlar. 
  • İstanbul La Delmare Çekmeköy spor Çekmeköy Kick Boks kursu sayesinde hızlı düşünebilme kapasiteniz artar ve defans ve atak süreleriniz kısalır.
Çekmeköy kick boks kursu

Geçmişten Günümüze Kick Boks

Muay Thai ve karate dövüş sporunda kullanılan hareketlerin ortak kullanımıyla Kick Boks dövüş sporu ortaya çıkmıştır. Aslında, karate Kick Boks’un doğuşunun sebebidir. Masutatsu Oyama ünlü bir karete ustasıdır ve karatenin en iyi dövüş sporu olduğunu kanıtlamak için diğer dövüş sanatları ustaları ile maçlar düzenlemiştir. Ancak, Tayland’da Muay Thai dövüş sporu ustalarına kendisi ve tüm öğrencileri yenilmiştir. Bu yenilginin ardından kendisi bir süre Tayland’da kalmaya ve Tayland Boksu dersleri almaya karar verir. Daha sonra Tayland Boksunda öğrendiği hareketlerin bazılarını karateye adapte eder ve Kick Boks dövüş sporu doğar.

Biz İstanbul La Delmare Çekmeköy Kick Boks kursu Kick Boks, geleneksel olan birkaç dövüş sporunun hareketlerinin birleşiminden oluşmuş bir dövüş sporu olarak tanımlıyoruz. Kick Boks özellikle 1970’lerden sonra dünyaca tanınarak yaygın hale gelmiştir. Kick Boks ünlü olmaya başladıktan sonra diğer karma dövüş sanatı sporlarının da ortaya çıkmasına katkıda bulunmuştur. 

Kısaca Kick Boks’un tarihinden ve nasıl bir spor olduğundan bahsettik. Siz de dövüş sanatı sporlarına ilgi duyuyor ve Kick Boks öğrenmek istiyorsanız. Sizlere İstanbul’daki Kick Boks kursu fiyatları hakkında daha detaylı bilgi vermek isteriz. 

Çekmeköy Kick Boks Kursu Fiyatları

İstanbul La Delmare Çekmeköy Kick Boks kursu fiyatlarımızdan bahsetmeden önce boks kursu fiyatlarının spor salonundan spor salonuna, antrenörden antrenöre değişiklik gösterdiğini söyleyelim. Hatta kadınlar ve çocuklar gibi kick boks amatörlerinin gitmeyi tercih ettiği kurslar erkeklerin tercih ettiği Kick Boks kursu fiyatlarından farklıdır. Özel dersler de dikkate alındığında

Çekmeköy kick boks kursu

ortalama olarak saati 200-250 tl gibi rakamlardan bahsetmek mümkün. İstanbul Kick Boks kursu fiyatlarının değişiklik göstermesinin bir başka nedenleri de yaşanılan il, ilçe, semt, ders saati sayısı ve ödeme yolu gibi nedenlerdir. Bunların yanı sıra, tek kişilik özel kick boks kursu mu yoksa grup kursumu tercih edildiği de kick boks kurs fiyatlarında etkilidir. İnsanlar spor salonu olarak, özellikle İstanbul’daki insan ve trafik yoğunluğundan dolayı kendilerine yakın salonları tercih etmektedir.

Sizler de İİstanbul La Delmare Çekmeköy Kick Boks fiyatlarını araştırıp kurumunuzu seçerken, öncelikle, neden kick boks eğitimi almak istediğinizi düşünmeli ve kararınızdan emin olmalısınız. Buraya tıklayarak kick boks öğrenmek için neden La Delmare spor salonumuzu seçmelisiniz hakkındaki yazımızı okuyabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir