Spinning (Indoor)

Çekmeköy spinning egzersizleri
Çekmeköy spinning egzersizleri

Spor salonlarının vazgeçilmez dersi

Bu dersle alakalı ilk duyduğumuz sözler 1 ayda 4 kilo verdim, bir derste toplam 700 kalori harcadım, bugünkü derste inanılmaz terledik,  bu akşamki şarkılar harikaydı özelliklede şarkı dinlemeyi sevenler için. Spor yapmak, özelliklede kardiyovasküler egzersiz yapmak ve limitlerini zorlamak isteyenler için bu dersin ne kadar etkili ve keyif verici olduğunu söylemekte fayda var.

Gündelik yaşantı ve iş hayatının hareketsizliğinden her bir bireyin kas ve iskelet sistemi ister istemez gün geçtikçe olması gereken formu koruyamayarak gerek sırt, boyun, diz ve kalça  ağrıları gerekse fazla kilolarımız veya aldığımız fazla kaloriler olarak vücudumuza yapacağımız en büyük kötülük olabilir. Bu yüzden bunun gibi gündelik sıkıntılardan kendimizi kurtarabilmemiz adına haftada 3 gün 45 dakikalık grup egzersizleri yapabileceğimiz en iyi kardiyovasküler egzersizlerin başında gelebilir. Bu ve bunun gibi egzersizlerin bize en büyük etkilerinden biride immün sistem yani bağışıklık sistemimize verdiği olumlu katkılardır.

Çekmeköy spinning egzersizleri

Hergün Yapılmasını Tavsiye Etmiyoruz

Bu egzersiz ancak kesinlikle her gün yapılması tavsiye edilen bir egzersiz türü değildir eklemlerin ve hormonlarında toparlanabilmesi adına vücudumuza en az 24 saatlik bir dinlenme süresi verilmelidir çünkü bu egzersiz esnasında ortalama bir kadın 600-700 kalori bir erkek ise 900-1000 kalori arası harcayabilir (kalori hesabı boy, kilo, yaşa göre değişiklik gösterebilir.) ve bir kilogram yağ dokusunu yakmak için 7000 kalori harcamamız gerektiğini de düşünürsek bu bizim için hiçte fena bir rakam sayılmaz. Kısa süre içerisinde eğlenerek fiziksel ve psikolojik sağlığımıza kavuşabiliriz.

Çekmeköy spinning egzersizleri

Derse başlamadan önce ve ders bittikten sonrada yapılması gerekenler

  • Mümkünse genel bir sağlık kontrolü
  • Kronik bir rahatsızlığınız veya iskelet sisteminizle alakalı bir deformasyon (bel fıtığı, menisküs vb..) sakatlığa sebep olabileceğini düşündüğünüz bir probleminiz varsa kesinlikle eğitmenlerimizi bilgilendiriniz.
  • Ders esnasında kullanabilmek adına bir ter havlusu ve kesinlikle yanınızda su getirmeyi unutmayın
  • Rahat hareket edebileceğiniz spor kıyafetleri ve ayakkabılar tercih edin
  • Bisiklet ayarlarınızı eğitmen yardımı ile (sele, gidon) kendinize göre yapılmasına özen gösterin.
  • Ve en önemli noktalardan biriside ders öncesi ve sonrası eğitmen ile birlikte stretching (esneme) hareketlerini yapmayı kesinlikle ihmal etmeyin.

Şimdi tüm bu tecrübelerimizi birlikte yapabilmek adına sizleri aramızda görmeye davet ediyoruz. Grup ders programlarımıza kulüplerimizden ulaşabilirsiniz.

HAYDİ PEDALLA..

Fatih Tepetam
Çekmeköy Fitnesss Ekibi