Başlangıç Seviyesi Fitness Egzersizleri

Fitness - Ladelmare Çekmeköy spor salonu

La Delmare İstanbul Çekmeköy Spor Salonunda Fitness ve Egzersizleri En İyi Fitness Antrenörü Eşliğinde

İstanbul’da La Delmare Çekmeköy spor salonu fitness ve egzersizleri derslerine başlamadan, salonumuza kayıt yaptırdığınız gün, en iyi fitness antrenörlerimiz eşliğinde sağlık kontrollerinizi yapılır. Daha önce İstanbul’daki spor salonlarından birinde fitness deneyiminiz yoksa fitness derslerine kayıt yaptırmadan uzman bir fitness antrenöründen destek almanız önemlidir.

La Delmare İstanbul Çekmeköy spor salonu fitness ve egzersizleri dersinize başladığınız ilk gün fitness antrenörünüz size özel bir egzersiz programı hazırlar ve fitness ekipmalarının nasıl kullanıldığını öğretir. Fitnessa başlayanların ellinde kendilerine yol gösterecek bir fitness egzersiz programı olması ve beslenme ile desteklenmesi önemlidir. Bu program fitness egzersizlerinin  düzenli yapılmasını sağlar.

Fitness - Ladelmare Çekmeköy spor salonu

Dünya’nın her yerinde olduğu gibi İstanbul Çekmeköy spor salonu fitness ve egzersizleri derslerinin ilk günü ısınma ve kardiyo ile başlar. Bu fitness egzersizlerinin hangi fitness ekipmanları ile ne kadar süre yapılacağı misafirlerimize uzman antrenörleri eşliğinde gösterilir. Bunların yanı sıra, La Delmare İstanbul spor salonundaki ilk dersinizde, sizin için hazırlanan fitness programına göre yapmanız gereken fitness egzersizlerinde sizlere yardımcı olacak olan Germe ve Esneme hareketleri öğretilir. Bu Açma ve Germe hareketleri fitness dersinin ilk gününde değil, sonraki günlerde fitness ekipmanları kullanılırken yapılır. 

Fitness - Ladelmare Çekmeköy Sports & SPA

La delmare İstanbul Çekmeköy Spor Salonu Fitness ve Egzersizleri Dersinin İlk Günü Yapılan Hareketler

Fitness dersleriniz boyunca sizlere eşlik edecek olan fitness antrenörlerinin tavsiye ettiği fitness egzersizleri şunlardır:

  • 20 Dakika- (Koşu Bandı) Treadmill Test
  • En az 3 set olacak şekilde 15 tekrar- (Bacak Press) Leg Press 
  • En az 3 set olacak şekilde 15 tekrar- (Baldır Kas Geliştirme) Calf Raise
  • En az 3 set olacak şekilde 10 tekrar- (Lat-Çekme) Lat Pull Down
  • En az 3 set olacak şekilde 10 tekrar- (Omuz Press) Dumbbells
  • En az 3 set olacak şekilde 10 tekrar- (Göğüs Press) Dumbbells

Bu hareketler La Delmare İstanbul Çekmeköy spor salonu fitness ve egzersizleri dersinizin ilk günü en iyi fitness antrenörleri ile birlikte yapacağınız fitness hareketleridir. İlk başta, kulağa basit gelseler de bu ısınma, açma-germe ve esneme hareketleri daha önce fitness eğitimi almamış olan kişilerin ihtiyaçlarına göre doğru bir fitness eğitimi almalarına yarayan başlangıç seviyesi fitness egzersizleridir. 

İstanbul Çekmeköy Spor Salonu Fitness ve Egzersizleri Yaparken Misafirlerimize Giymelerini Tavsiye Ettiğimiz Kıyafetler

Misafirlerimizi fitness egzersizlerinin gerektirdiği rahat spor yapabilecekleri kıyafetler ve ayakkabılar konusunda ve sporda yanlarında bulundurmaları gereken havlu, terlik ve su konusunda derslerden önce mutlaka bilgilendiriyoruz. 

Kadın misafirlerimiz fitness egzersizleri için genel olarak tayt, esnek atlet veya tişört tercih ederken erkek misafirlerimiz daha çok spor şortlarını tercih ediyor. Aslında, spor yapmak içim özel kıyafetlere ihtiyaç duyulmuyor. 

La Delmare Istanbul Çekmeköy spor salonu fitness egzersizleri
La Delmare Istanbul Çekmeköy spor salonu fitness egzersizleri

Çekmeköy Spor Salonu Fitness Derslerinin İlk Gününden Sonra Ağrılar Neden Oluyor?

La Delmare İstanbul Çekmeköy spor salonu fitness ve egzersizleri dersinizin ilk günü en iyi fitness antrenörleri ile birlikte antrenman yapmış olmanıza rağmen neden ağrılarınızın olduğunu merak edebilirsiniz. Bu ağrıların sebebi aslında spor yapmamaktan kasların ham olmasından kaynaklanır. Eğer fitness egzersizleri öncesinde ve sonrasında kaslar yeterince ısıtmaz ve esnetilmez ise kaslarda kasılmalar, gerilmeler ve sertleşmeler olabilir. Bunlar kaslarda ağrıya sebep olsa da geçicidir ve kısa bir süre içinde kaybolur. Tabi eğer belirli bir bölgede şiddetli bir ağrınız olursa ve geçmezse doktora danışmanız gerekir. Çünkü fitness egzersizlerinin ilk zamanlarında kas yırtıkları oluşabilir ve bu yırtıklar ile fitness hareketlerine devam etmek yırtıkların büyümesine ve sakatlanmalara sebep olur. 

Yeni Misafirlerimizin La delmare İstanbul Çekmeköy Spor Salonu Fitness Programı Nasıl Hazırlanır?

Daha önce herhangi bir spor geçmişi olmayan yeni misafirlerimizin fitness programını genel olarak yağ yakma ve kardiyo egzersizlerine dayanarak hazırlıyoruz. Tüm spor salonlarındaki fitness derslerinin amacı kişilerin yağ yakmaları, fazla kilolarından kurtulmaları, hedefledikleri kiloya ulaşmaları, bu kiloya ulaştıktan sonra ideal kas ve yağ oranlarını muhafaza ederek sağlıklı bir şekilde hayatlarına devam etmeleridir. La Delmare İstanbul Çekmeköy spor salonu fitness ve egzersizleri ders programları uzman fitness antrenörlerimiz tarafından her misafirimizin ihtiyacına göre bireysel olarak hazırlanır ve kısa sürede uygulamaya geçilebilir. Bu programı aynı zamanda misafirlerimizin vücut tipinin hangi hareketleri yapmaya uyguna dikkat ederek hazırlıyoruz. Örneğin; kişinin eğer hızlı bir şekilde yağ yakmaya ihtiyacı varsa Çekmeköy spor salonundaki koşu bandı ve bisiklet gibi fitness aletlerinin kullanımı ile programa başlıyoruz. Bu fitness ekipmanları kısa sürede yağ ve kalori yakmanızı sağlayan spor aletleridir. Özellikle, kadın misafirlerimiz bu fitness aletleri ile kısa sürede hedefledikleri kilo ve vücut tipine ulaşıyor.

La Delmare Istanbul Çekmeköy kick boks kursu