Zumba Dans Kursu

ZUmba - Ladelmare Sports & SPA Çekmeköy zumba dans kursu

Spor yapmak her zaman zorlayıcı ve sıkıcı bir etkinlik değildir. Bazı spor türleri ile spor yapmak hem eğlenceli hem de mutluluk verici olabilir. Bu spor türleri sporun dans ve müzik eşliğinde yapıldığı sporlardır. Dünyanın birçok yerinde insanlar sağlıklı yaşamak, formda kalmak ve kilo vermek için dans ile spor yapmaya başladılar. La Delmare İstanbul  spor salonumuzdaki Çekmeköy Zumba dans kursu, bu eğlenceli spor deneyimini üyelerimize yaşatmak amacıyla açılmıştır. Fitness hareketlerinin dahil edildiği eğlenceli kareografileri ve hareketli müzikleri olan 

ZUmba - Ladelmare Sports & SPA Çekmeköy zumba dans kursu

Zumba dansı Türkiye’de de uzun zamandır popüler olan bir spor egzersizi türüdür. Hatta Zumba kursuna gidip öğrendikten sonra birçok kadın evlerinde bu egzersizleri yapmaya devam etmektedir. 

Zumba Dansı Nedir?

Aslında zumba, dans, müzik ve ritim ile birlikte fitness egzersizlerinin yapıldığı bir dans sporu türüdür. Dans insanı mutlu, enerjik, zinde ve dinç tutan bir spordur. Zumba dansı Latin Amerika’nın enerjik müzikleri eşliğinde yapılır. Mambo, salsa, merengue, flamenko gibi tarzlardan ilham alınarak yapılır. Dünyanın en çok kilo verdiren, kalori yaktıran ve vücut yağlarını eriten sporlardan biri zumbadır. La Delmare İstanbul spor salonumuzdaki Çekmeköy Zumba dans kursu katılarak sizler de Zumba sayesinden düzgün, sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz. Dansçıların ne kadar düzgün bir duruşa ve vücuda sahip olduğu mutlaka dikkatinizi çekmiştir. Zumba dansındaki yüksek tempo sayesinde kaslarımız sıkılaşır ve vücudunuz gençleşir. Fitness kasların büyümesini, irileşmesini sağlayan bir spordur ancak Zumba ile birleştiğinde kaslar büyümez sıkılaşır.

Zumba Dansının Doğuşu

Kolombiya’da aerobic eğitmenliği yapan Alberto Perez, bir gün derse gelirken kullandığı kasetlerini evde unutur ve aracındaki salsa, latin müziklerinin olduğu kasetlerdeki şarkılarla dersini yapar. Öğrencileri bu uygulamaya bayılır ve kısa zamanda tüm ülkeye sonra da Amerika’ya yayılır. Perez, Zumba dansının lisansını almaya karar verir ve alır.

ZUmba - Ladelmare Sports & SPA Çekmeköy zumba dans kursu

La Delmare İstanbul Spor Salonumuzdaki Çekmeköy Zumba Dans Kursu Zumba Nasıl Yapılır?

Bizler La Delmare İstanbul spor salonumuzdaki Çekmeköy Zumba dans kursunda hareketli koreografiler ile Zumba’nın temelini oluşturan squat, lunge gibi fitness hareketlerini canlı Latin ezgileri ile yapıyoruz. Zumba hem grup eşliğinde hem de yalnız da yapılabilen bir dans sporudur. Bu yüzden, öğrendiğiniz koreografileri evinizde boş zamanlarınızda kendiniz ya da öğrettiğiniz arkadaşlarınız ve aileniz ile birlikte de yapabilirsiniz.Ayrıca, artık her türlü bilgi internet üzerinde var sizler de internetten Zumba video ve koreografilerini izleyerek eğlenerek spor ile vücudunuzu şekillendirebilirsiniz. 

La Delmare İstanbul Spor Salonundaki Çekmeköy Zumba Dans Kursu Faydaları Nelerdir?

 • İlk olarak Zumba gibi fitness hareketlerinin yapıldığı enerjik danslar, hızlı kalori yakmanın yanı sıra vücuttaki yağları da eritir. 
 • Tüm sporlar gibi Zumba da vücudunuzun sıkılaşmasını, gençleşmesini, şekillenmesini ve fit görünmesini sağlar. 
 • Zumba dansı yaparken kalbinize daha fazla oksijen gider. 
 • La Delmare İstanbul spor salonu Çekmeköy Zumba dans kursu derslerinizde çok hareketli olacağınız için diğer sporlarda olduğu gibi ter yoluyla vücudunuzdaki toksinlerden kurtulursunuz.
 • Dans beyin, kas koordinasyonunu da artıran bir etkinliktir.
 • Vücudunuz dans ederek daha fazla güç ve dayanıklılık kazanır.
 • Yetişkinlerde kas ve kemiklerin güçlenmesini sağlarken, çocuklarda kas ve kemik gelişimini olumlu yönde etkiler.
 • Her kadının muzdarip olduğu selülitlerden kurtulmayı sağlar.
 • Dansçılar gibi bir vücut duruşuna sahip olursunuz. 
 • Vücut kıvrımlarınız şekillenir.
 • Spor yapmak kişilerin kendine olan güvenlerini artırıp, sosyalleşme becerilerini geliştirirken aynı zaman da stresi azaltarak negatif psikolojik duyguları da ortadan kaldırır.
 • Zumba dansı yapanların boyunun da uzadığı görülmüştür. 
 • Ritim tutma beceriniz gelişirken kaslarınızın esnekliği artar ve korunur. 

Peki Çekmeköy Zumba Dans Kursu Farklı Türleri Var mı?

Tabiki Zumbanın farklı türleri vardır. Bu türleri yakından inceleyelim.

Zumba Toning / Strong By Zumba Nedir?

Bu Zumba türü diğer Zumba türlerine göre daha ağır ve ağırlık artırıcı fitness hareketlerinin koreografilere dahil edilmesi ile yapılmaktadır. Bu hareketler vücut şekillendirme amaçlıdır ve ağır kas egzersizlerini içerir. Dans ederken kullanılan ağırlıklar daha fazla kalori ve yağ 

Çekmeköy zumba dans kursu

yaktırır. Zumba toning en çok kalori yaktıran Zumba dans egzersizidir. Bu Zumba dersi sadece vücut ağırlığı ile yapılsa da ağır ve zor fitness hareketlerini içerdiği için en ağır bir Zumba dans egzersizidir. 

Zumba Step Nedir?

Bir aerobic türü olan stebin Zumba dansı ile birleşmesi Zumba Step olarak tanımlanır ve kalça, bacak, basen ve göbek yağlarının hızlı bir şekilde eritilmesini ve bu bölgelerin sıkılaşmasını sağlar. La Delmare İstanbul Çekmeköy spor salonu Zumba dans kursunda üyelerimizin en çok tercih ettiği eğlenceli Zumba dans türlerinden biridir. 

Aqua Zumba Nedir?

Su ve deniz sevenler için havuzda yada denizde suda yapılabilecek fitness ve dans hareketlerinden oluşturulan koreografiler eşliğinde yapılan bir dans spor egzersizidir.

Zumba Gold Nedir?

Bu Zumba türü kasları güçsüz düşmüş, uzun zamandır spordan uzak kalmış ya da yaşlı bireyler tarafından tercih edilir. Zumba dans kursuna katılanların bireysel özelliklerine göre hazırlanmış dans ve fitness hareketlerinin birleştirildiği figürler ile yapılan bir dans egzersiz türüdür. 

Zumbatomic Nedir?

Zumbatomic ise çocukların da sporu ve dansı sevmeleri amacıyla yaşlarına, fiziksel özellik ve ihtiyaçlarına göre fitness ve dans hareketlerinin bir karması olarak hazırlanan, eğlenceli koreografileri olan bir dans sporudur. Çocukların kas, vücut, zihinsel ve bilişsel gelişimleri bu dansla pozitif olarak etkilenir.

La Delmare İstanbul spor salonu Çekmeköy Zumba dans kursu bizler Zumba dans gruplarında her yaştan ve cinsiyetten bireyin bu eğlenceli spordan istiyoruz. 

ZUmba - Ladelmare Sports & SPA Çekmeköy zumba dans kursu

Çekmeköy Zumba Dans Kursu Hangi Müzikler Eşliğinde Yapılır?

Latin müzikleri çok enerjik ve hareketli müziklerdir. Zaten Zumba’nın ortaya çıkışı da bir Latin Aerobic eğitmeni sayesinde olmuştur. Artık, her türlü bilgiye internetten ulaşabildiğimiz için sizler de latin müziklerini ya da Zumba müziklerini internette arayarak Zumba danslarına eşlik eden eğlenceli ve fitness hareketlerine uyum sağlayan ritmdeki müziklere ulaşabilirsiniz.

Çekmeköy Zumba Dans Kursu Zayıflatır mı?

Zumba İle Kilo Verilir mi?

Zumba en iyi kardiyo egzersizlerinden biridir ve yüksek kalori yakmanızı sağlayan hareketleri günlük yaşantınıza dahil ettiğinizde zayıflama da Zumbanın yararlarından biridir. Zumba dansına başlamadan önce esneme hareketleri yapmak sakatlanma riskini azaltır. Hareket süreniz gün gün artırmak en doğrusudur. Zumba dansı yaparken ortalama olarak 1 saatlik egzersiz sonunda 250 ile 850 kalori yakabilirsiniz. Bu rakamlar tabiki kiloya ve egzersiz süresine göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. La Delmare İstanbul spor salonu Çekmeköy Zumba dans kursu haftada 3 kez yapacağız egzersizler, sağlıklı beslenme ile sağlıklı bir şekilde istediğiniz kiloya erişebilir ve kilonuzu korumaya devam edebilirsiniz. Daha ağır olan Zumba toning / Strong by Zumbanın çok daha fazla kalori yakımına sebep olduğunu da bilmelisiniz. Zamanla Zumba dans koreografisini değiştirebilir, süresini uzatabilirsiniz. Dans bütün vücut kaslarını aynı anda çalıştıran bir spordur. Zumba dansı ile kilo vermenin yanı sıra cildiniz de sıkılaşır. Zumba sadece zayıflayip sıkılaşmayı değil dansın hareketli ve pozitif müzikleri eşliğinde salgılanan endorfin sayesinde mutlu olmayı da sağlar. Daha önce de bahsettiğim gibi dansçılar kadar düzgün bir duruşu kazanmanın yanında özgüveniniz de artacaktır. 

Zumba Göbek Yağlarını da Eritir mi?

Vücutta uzun yıllardır biriken göbek yağlarının erimesi için enerji harcamanız gerekir ve Zumba bu enerjiyi kısa sürede harcamanıza ve yağların yakılmasına neden olan enerji açığına sebep olur. Özellikle beslenmenizi de kontrol ederek kısa sürede göbek yağlarınızdan da kurtulabilirsiniz. La Delmare İstanbul spor salonu Çekmeköy Zumba dans kursu eğitiminizi tamamladığınızda göbek yağlarınızdan kurtulduysanız tabiki artık kursa giderek dans etmek zorunda değilsiniz.

Aqua Zumba - Ladelmare Fitness & SPA Çekmeköy zumba dans kursu

Kilonuzu ve kas kütlenizi korumak amacıyla evde uygulayabileceğiniz bir egzersiz ve beslenme programı hazırlayarak yaşantınıza devam edebilirsiniz. Öte yandan, Zumba deneyimi yaşayıp artık sağlıklı bir yaşama alışkanlığına sahip olduğunuza göre neden başka spor türleri tecrübe etmeyesiniz ki? 

Bu yüzden, hazır sizleri tanımışken ve sporun hayatın bir parçası olduğunu düşündüğümüz için La Delmare İstanbul Çekmeköy spor salonundaki Fitness, Aquabike, Aqua Aerobic, Pilates, Jump to Jump, Jumping Fitness, Spinning, TRX, Zumba, Aqua Zumba, Hit Antrenman, Hit Kick Box, Yoga, Body Fit, Fit Burner, Tabata Workout, Weightless Body Pump kurs programlarımıza da göz atmanızı ve spor danışmanlarından bilgi almanızı rica ederiz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir